VIII Noc Biologów

08.01.2019

Noc Biologów 2019

11 stycznia 2019 roku Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego
zaprasza na VIII Noc Biologów.

Ogólnopolska akcja „Noc Biologów” to cykliczne wydarzenie mające na celu promowanie wiedzy biologicznej w popularnonaukowej przyjaznej formie. Impreza organizowana jest przez ponad 30 ośrodków naukowych w całym kraju od 2012 r. Wydarzenie jest kierowane zarówno do dzieci przedszkolnych, młodzieży szkolnej jak i do osób dorosłych.

W tym roku pracownicy i studenci Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego przygotowali ponad 90 interesujących wykładów, pokazów, warsztatów, zajęć laboratoryjnych, gier oraz konkursów podczas, których odkryją przed Państwem sekrety pracy naukowców. Tematy zajęć dotyczą różnych aspektów anatomii, antropologii, botaniki, zoologii, mikrobiologii, genetyki i fizjologii - liczymy że każdy miłośnik biologii znajdzie coś dla siebie.

Zaplanowane na Wydziale imprezy odbędą w laboratoriach i salach wykładowych:

• Instytutu Biologii Eksperymentalnej, ul. Kanonia 6/8
  • Instytutu Biologii Środowiskowej, ul. H. Sienkiewicza 21
  • Instytutu Genetyki i Mikrobiologii, ul. S. Przybyszewskiego 63/77
  • Katedrze Biologii Człowieka, ul. Kuźnicza 35

Impreza rozpocznie się tuż po 15, gdy za oknem zwykle trzyma mróz i sypie śnieg. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tajemniczym światem biologii, młodych przyrodników i tych nieco dojrzalszych, indywidualnie i w zorganizowanych grupach. Nie może zabraknąć tam również Ciebie!

Szczegółowy program oraz zapisy znajdują się na stronie www.NocBiologow.pl.

WSTĘP WOLNY!