VII Noc Biologów

08.01.2018

VII Noc Biologów

12 stycznia 2018 roku w godzinach 14:45-22:00 na Wydziale Nauk Biologicznych odbędzie się kolejna, już VII edycja, ogólnopolskiej akcji Noc Biologów.

Ogólnopolska „Noc Biologów” to cykliczne wydarzenie mające na celu promowanie wiedzy biologicznej w popularnonaukowej formie. Upowszechnianie i popularyzacja nauki oraz instytucji zajmujących się problematyką przyrodniczą odbywa się poprzez ciekawe pokazy, warsztaty, prelekcje, wykłady, wystawy i dyskusje. Impreza organizowana jest przez ośrodki naukowe w całym kraju od 2012 r. W tym roku swoją ofertę zajęć przedstawiło aż 29 ośrodków naukowych. Wydarzenie jest kierowane zarówno do dzieci przedszkolnych, młodzieży szkolnej jak i do osób dorosłych.

Więcej informacji dotyczących Nocy Biologów na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego znajduje się tutaj.