Sympozjum pt. "Stacje terenowe i ich znaczenie dla dydaktyki i badań naukowych"

10.03.2014

Stacje terenowe od dawna odgrywały ważną rolę w realizacji dydaktyki i badań naukowych na uczelniach i w instytutach PAN. Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego posiada dwie stacje: „Storczyk” w Karpaczu oraz Stację Ornitologiczną w Rudzie Milickiej. Ta pierwsza zainaugurowała swoją działalność 40 lat temu. Z tej okazji mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić na sympozjum naukowe pt.: Stacje terenowe i ich znaczenie dla dydaktyki i badań naukowych". Sympozjum odbędzie się w dniach 25-27 września 2014 r. w Stacji Ekologicznej „Storczyk” w Karpaczu.

Stacje terenowe od dawna odgrywały ważną rolę w realizacji dydaktyki i badań naukowych na uczelniach i w instytutach PAN. Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego posiada dwie stacje: „Storczyk” w Karpaczu oraz Stację Ornitologiczną w Rudzie Milickiej. Ta pierwsza zainaugurowała swoją działalność 40 lat temu. Z tej okazji mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Pana na sympozjum naukowe

Stacje terenowe i ich znaczenie dla dydaktyki i badań naukowych

Ramowy program Sympozjum:

25.IX: do godz. 16 – rejestracja uczestników,

16.30 – zwiedzanie Stacji

17.30 – wizyta w pobliskim Ośrodku Edukacyjnym Karkonoskiego Parku Narodowego

19.oo – uroczysta kolacja połączona z prezentacją przezroczy o Stacji

26.IX. – 9.oo – sesja referatowa

14.oo – obiad

15.oo – spacer po lasach Parku w otoczeniu Stacji

17.oo –sesja referatowa

19.oo – kolacja

27.IX. – 9.oo – wycieczka po Karkonoskim Parku Narodowym.

Zgłoszenia tematów referatów proszę przesłać do 15 marca b.r. Pełne teksty referatów proszę nadesłać do 31 maja b.r. Referaty zostaną opublikowane w specjalnym przedsympozjalnym tomie Acta Botanica Silesiaca. Referaty muszą być związane z tematem sympozjum, mogą także opisywać działalność programową stacji terenowych.

Szczegółowy program i inne informacje zostaną przesłane do 10 kwietnia 2014 r.

Zgłoszenia proszę przesłać na adres mwach@biol.uni.wroc.pl lub wf@biol,uni.wroc.pl do 15 marca b.r. Opłata za uczestnictwo wynosi 150,- zł. Zapewniamy darmowe noclegi w Stacji.

prof. dr hab. Wiesław Fałtynowicz