Dni Darwina

16.02.2015

Szanowni Państwo,
Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów zapraszają na Dni Darwina, które odbędą się w dniach 21 i 22 lutego w Instytucie Biologii Środowiskowej UWr, ul. Sienkiewicza 21.

PROGRAM:

SOBOTA, 21 LUTEGO

11:00 - Kulisy Muzeum Przyrodniczego - wycieczka z przewodnikiem (wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy mailem na adres: borczyk@biol.uni.wroc.pl)

13:00 - Inauguracja Dni Darwina. Prof. dr hab. Dariusz Skarżyński (UWr) i Kaja Bryx (PSR)

13:30 - Dr Tomasz Witkowski (KSP) "Inteligencja makiaweliczna. Rzecz o pochodzeniu natury ludzkiej"

14:45 - Dr Jerzy Luty (WSOWL, PTNCE) "Czy istnieje sztuka zwierząt?"

16:00 - Jacek Tabisz (PSR) "Wpływ ewolucjonizmu na współczesny ateizm"

17:15 - Andrzej Dominiczak (TH) "Sens życia czy produkt uboczny adaptacji - o miłości i religijności z perspektywy psychologii ewolucyjnej"

NIEDZIELA, 22 LUTEGO

11:00 - Tomasz Skawiński (UWr) "Polskie smoki: Smok wawelski i inne"

12:15 - Dr Bartosz Borczyk (UWr) "Darwinizm i jego antagoniści w Polsce - wczoraj i dziś"

13:30 - Prof. Bogusław Pawłowski (UWr, PTNCE) "Adaptacja czy niedostosowanie? Zaburzenia psychiczne w ujęciu medycyny ewolucyjnej"

14:45 - Dr Maciej Szarejko (PWr) "Terytorializm człowieka - archaizm czy klucz do zrozumienia życia we współczesnym mieście?"

16:00 - Panel dyskusyjny "Człowiek zezwierzęcony czy zwierzę uczłowieczone - o konsekwencjach odkryć Darwina" z udziałem dra B. Borczyka, A. Dominiczaka, prof. B. Pawłowskiego, prof. D. Skarżyńskiego i dra T. Witkowskiego. Prowadząca: Kaja Bryx.

Wydarzenie ma charakter otwarty, wstęp wolny. Wykłady oraz panel dyskusyjny będą się odbywać w Dużej Sali Wykładowej. Pomiędzy wykładami przewidziane są krótkie przerwy.