Ogólnopolska Konferencja Naukowa

24.03.2017

Z wielką radością połączone siły Studenckiego Koła Naukowego Antropologów „Kostka” z Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, Zakładu Historii Najnowszej XIX w. Instytutu Historii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Polskie Towarzystwo Socjologiczne oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach mają zaszczyt zaprosić Państwa na Ogólnopolską Konferencję Naukową - Wymiary pola bitwy, która odbędzie się w dniach 19-20 maja 2017 roku w CINiBA w Katowicach.
            Aby konferencja nie zamieniła się jedynie w sympozjum branżowe, chcemy jako organizatorzy otworzyć się na uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, aby podjęli wyzwanie i również wzięli udział w konferencji w formie nadsyłania prac plastycznych na temat: Pole bitwy moimi oczyma oraz poprzez nadsyłanie referatów do panelu uczniowskiego.
Do wzięcia udziału w konferencji zachęcamy studentów i doktorantów z każdej dziedziny wiedzy, chcemy by wymiana myśli między referentami była jak największa i stanowiła jak największą wartość dodaną. Owocem naszej wspólnej pracy będzie monografia w formie książkowej.
Przewidywane są panele dla historyków, socjologów, teologów, militarioznawców, biologów, antropologów, prawników, literatów.

Aby uczynić spotkanie bardziej owocnym do współpracy zaproszone zostaną szkoły, domy kultury oraz inne ośrodki chętne do wspólnego działania.