FameLab Polska 2019

04.06.2019

W sobotę 18 maja 2019 r. odbył się  8 finał konkursu FameLab Polska 2019. FameLab to międzynarodowy konkurs, którego polska edycja co roku odbywa się Warszawie w Centrum Nauki Kopernik. Wśród 10-ciu finalistów konkursu znalazła się studentka II roku magisterskiego,  kierunku  Genetyka i Biologia Eksperymentalna, Pani Martyna Dziakowicz.  Na przybyłych gości czekało dziesięć tematów naukowych zaprezentowanych przez badaczy w niezwykle ciekawy i często zaskakujący sposób.  Naukowcy w 3 minuty na scenie opowiadają o swoich pasjach badawczych, starając się jednocześnie aby język naukowy był zrozumiały dla szerszego społeczeństwa. Pani Martyna Dziakowicz mówiła o imprintingu genomowym,  dla której jako rekwizyt służyła jej urocza sukienka, obrazującą połowę cech dziedziczonych po matce i połowę po ojcu. Pomimo, że  nie udało się zdobyć nagrody, jesteśmy dumni z naszej studentki, której występ był wyróżniający, na bardzo wysokim poziomie naukowym, a jej zdolności aktorsko/sceniczne zostały nagrodzone wielkimi brawami.

Więcej informacji na stronie MNiSW