Konta Office 365 dla doktorantów i studentów

18.11.2015

Szanowni Państwo,

na podstawie zarządzenia nr 140/2014 Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego z dnia 28 grudnia 2014 r. wymiana korespondencji między pracownikiem Uniwersytetu Wrocławskiego a studentem, słuchaczem lub doktorantem w systemie USOS oraz innych systemach z nim stowarzyszonych tj. USOSweb, APD, będzie możliwa tylko i wyłącznie za pomocą kont pocztowych w domenie uwr.edu.pl.

Informujemy, że założone zostały konta Office 365 dla wszystkich studentów i doktorantów.

Format kont studenckich to: numer_albumu@uwr.edu.pl i nie podlega on zmianie, czyli nie ma możliwości by konta były imienne. Na adresy prywatne podane w USOS Dział Usług Informatycznych wysłał studentom informację z podaniem loginu i hasła.

Konta doktorantów wyglądają podobnie: numer_albumu@uwr.edu.pl, ale jest do nich przypisany alias w postaci imie.nazwisko@uwr.edu.pl. Doktoranci muszą więc logować się do usługi Office 365 podając jako nazwę użytkownika: numer_albumu@uwr.edu.pl ale do komunikacji mailowej mogą posługiwać się wygodnym adresem mailowym imie.nazwisko@uwr.edu.pl. Na adresy prywatne podane w USOS Dział Usług Informatycznych wysłał doktorantom informację z podaniem loginu i hasła.

Jeżeli ktoś z jakiegokolwiek powodu nie otrzymał e-maila z DUI (proszę go szukać również w Spamie) - nie ma powodu do obaw. Konto zostało automatycznie założone i można zacząć z niego korzystać po ustanowieniu własnego hasła. Robi się to przy pomocy formularza "Nie pamiętam swojego hasła" na stronie https://portal.uwr.edu.pl/resethasla

Odzyskiwanie hasła do systemu wymaga posiadania aktualnego prywatnego adresu e-maila w systemie. Prywatny adres e-mail można wprowadzić samodzielnie w systemie USOSweb MÓJ USOSWEB -> moja strona publiczna lub w dziekanacie.

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dostępnymi w menu DOKUMNETY->Office365, aby uzyskać dostęp do konta.

Informacje na temat usługi Office365 dostępne są na stronie http://www.office365.uni.wroc.pl/