4th Polish Zebrafish Society Workshop

04.01.2019

Polskie Towarzystwo „Zebrafish” zaprasza na:

4th Polish Zebrafish Society Workshop
14-15.02.2019 Wrocław
ZEBRAFISH AND HUMAN DISEASES

Warsztaty odbędą się w Zakładzie Biologii Rozwoju Zwierząt, Uniwersytetu Wrocławskiego (Sienkiewicza 21, 50-335 Wrocław). Szkolenie jest przeznaczone dla osób, które prowadzą badania z użyciem danio pręgowanego (Danio rerio, ang. zebrafish) jako organizmu modelowego i chcą poszerzyć swoją wiedzę w zakresie zaawansowanych technik eksperymentalnych.

W czasie szkolenia odbędą się wykłady otwarte dotyczące badań molekularnych podstaw chorób ludzkich z użyciem danio pręgowanego jako organizmu modelowego (13.30-18.00 w pierwszym dniu Workshopu).

Ćwiczenia praktyczne prowadzone pierwszego dnia przez doświadczonych naukowców będą dotyczyły przykładowych metod wykorzystywanych w modelowaniu ludzkich chorób takich jak epilepsja oraz przeszczepianie ludzkich komórek nowotworowych (zebrafish xenograft model). Drugiego dnia ćwiczeń uczestnicy będą analizowali uzyskane fenotypy za pomocą zaawansowanego sprzętu (analiza mikroskopowa i behawioralna).

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o wysłanie zgłoszenia oraz krótkiego listu motywacyjnego w języku polskim lub angielskim (do 250 słów), na adres zebrafish.pl@gmail.com do 7 stycznia 2019r. Z uwagi na to ze liczba miejsc jest ograniczona (20) uczestnicy zostaną wybrani przez organizatorów na podstawie w/w listu motywacyjnego.

Data: 14-15.02.2019

Rejestracja na warsztaty: do 7.01.2019

Data ogłoszenia listy zakwalifikowanych uczestników: 21.01.2019

Opłata: 150 PLN dla członków PTZ, którzy opłacili składkę członkowską za rok 2018, 200 PLN dla osób nie będących członkami PTZ (udział w szkoleniu, lunch, przerwy kawowe oraz spotkanie integracyjne)