Drugi wykład w ramach seminariów Pracowni Biologii i Entomologii Sądowej

02.12.2019

Naszym Gościem będzie Agata Thannhäuser – antropolog sądowy, asystent w Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, biegła z zakresu szeroko pojętej identyfikacji.

Wykład pt. „Czy każda kość ma znaczenie w postępowaniu śledczym? O możliwościach i ograniczeniach antropologii sądowej” zostanie wygłoszony we wtorek 17 grudnia 2019 r. o godz. 17:45 w Dużej Sali Wykładowej Instytutu Biologii Środowiskowej UWr (ul. Sienkiewicza 21).

Pracownia Biologii i Entomologii Sądowej

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Agata Thannhäuser, antropolog sądowy, asystent w Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, biegła z zakresu szeroko pojętej identyfikacji. Absolwentka Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego (specjalność biologia człowieka). Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku kryminalistyka, a także Międzywydziałowe Studia Podyplomowe Archeologii Sądowej. Obecnie studentka V roku studiów na kierunku prawo na Uniwersytecie Wrocławskim. Od kilku lat wykłada w Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego, prowadzi także specjalistyczne zajęcia na kierunku kryminologia na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii, International Academy of Legal Medicine, Forensic Anthropology Society of Europe - a section of International Academy of Legal Medicine. Jako jedyna z Polski należy do Study Group on Forensic Age Diagnostics of the German Society of Legal Medicine. Jest współpracownikiem Pracowni Biologii i Entomologii Sądowej Uniwersytetu Wrocławskiego.

W ramach współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, od 2011 roku uczestniczy w badaniach ekshumacyjnych prowadzonych na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu, Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku oraz na Powązkach Wojskowych w Warszawie na tzw. Łączce. Warto nadmienić, że są to największe tego rodzaju ekshumacje w Polsce.

W 2016 roku odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi, w 2018 roku Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.