Instytut Biologii Środowiskowej

50-335 Wrocław, ul. H. Sienkiewicza 21
strona domowa http://www.ibs.biol.uni.wroc.pl/

Dyrektor
prof. zw. dr hab. Dariusz Tarnawski
tel.: (+48) 71 375 63 92
email: dariusz.tarnawski@uwr.edu.pl

Zastępca Dyrektora ds. dydaktycznych
dr Ewa Szczęśniak
tel.: (+48) 71 375 40 86
email: ewa.szczesniak@uwr.edu.pl

Sekretariat
Elżbieta Rudnik
tel.: (+48) 71 375 40 02, (+48) 71 322 28 17
fax: (+48) 71 322 28 17
email: ibs@uwr.edu.pl

Sekretariat dydaktyczny
mgr Beata Waśkiewicz-Staniorowska
tel.: (+48) 71 375 40 22
email: beata.waskiewicz-staniorowska@uwr.edu.pl

Pracownicy ogólnoinstytutowi
Pracownicy:
Elżbieta Rudnik, 71 375 40 02
elzbieta.rudnik@uwr.edu.pl
mgr Beata Waśkiewicz-Staniorowska, 71 375 40 22
beata.waskiewicz-staniorowska@uwr.edu.pl
mgr Urszula Kaflowska, 71 375 63 85
urszula.kaflowska@uwr.edu.pl
mgr Monika Czuchra, 71 375 40 57
monika.czuchra@uwr.edu.pl
mgr Katarzyna Lipiec-Sidor, 71 375 40 44
katarzyna.lipiec-sidor@uwr.edu.pl
mgr Ewa Serwa, 71 375 40 31
ewa.serwa@uwr.edu.pl
mgr inż. Magdalena Wach, 71 375 40 85
magdalena.wach@uwr.edu.pl


Wolontariusze:
dr hab. prof. Romulad Kosina,

 



 

więcej...
Pracownia Analiz DNA
Pracownicy:
mgr Agnieszka Pietras-Lebioda, 71 375 40 61, 71 375 40 07
agnieszka.pietras-lebioda@uwr.edu.pl

 



Pracownia Analiz DNA
50-335 Wrocław, ul. H. Sienkiewicza 21
tel. (+48) 71 375 40 61, (+48)71 375 40 31
email: lukasz.pasko@uwr.edu.pl
Kierownik: dr Łukasz Paśko

więcej...
Zakład Biologii Ewolucyjnej i Ochrony Kręgowców
Pracownicy:
dr Bartosz Borczyk, 71 375 40 07
bartosz.borczyk@uwr.edu.pl
dr Magdalena Chmielewska, 71 375 40 18
magdalena.chmielewska@uwr.edu.pl
dr Jan Kusznierz, 71 375 40 14
jan.kusznierz@uwr.edu.pl
dr Robert Maślak, 71 375 40 40
robert.maslak@uwr.edu.pl
prof. zw. dr hab. Maria Ogielska, 71 375 40 29
maria.ogielska@uwr.edu.pl
dr Łukasz Paśko, 71 375 40 11
lukasz.pasko@uwr.edu.pl
dr Beata Rozenblut-Kościsty, 71 375 40 18
beata.rozenblut-koscisty@uwr.edu.pl


Doktoranci:
mgr Tomasz Majtyka, 71 375 40 39
tomasz.majtyka@uni.wroc.pl
mgr Mikołaj Kaźmierczak, 71 375 40 39
mikolaj.kazmierczak@uni.wroc.pl
mgr Anna Najbar, 71 375 40 39
edyta.turniak@uni.wroc.pl
mgr Krzysztof Kolenda,
mgr Tomasz Skawiński,


Wolontariusze:
mgr Aleksandra Kolanek,
dr Agnieszka Sergiel,

 



Zakład Biologii Ewolucyjnej i Ochrony Kręgowców
50-335 Wrocław, ul. H. Sienkiewicza 21
tel. (+48) 71 375 40 11
email:lukasz.pasko@uwr.edu.pl
Kierownik: dr Łukasz Paśko
http://zbok.biol.uni.wroc.pl/

więcej...
Zakład Biologii, Ewolucji i Ochrony Bezkręgowców
Pracownicy:
dr Andrzej Bodył, 71 375 64 07
andrzej.bodyl@uwr.edu.pl
dr inż. Marcin Kadej, 71 375 63 86
marcin.kadej@uwr.edu.pl
dr Jarosław Kania, 71 375 63 87
jaroslaw.kania@uwr.edu.pl
dr Aleksandra Kilian, 71 375 63 94
aleksandra.kilian@uwr.edu.pl
dr Adam Malkiewicz, 71 375 63 97
adam.malkiewicz@uwr.edu.pl
dr hab. prof. Dariusz Skarżyński, 71 375 63 76
dariusz.skarzynski@uwr.edu.pl
dr Adrian Smolis, 71 375 63 78
adrian.smolis@uwr.edu.pl
prof. zw. dr hab. Dariusz Tarnawski, 71 375 63 92
dariusz.tarnawski@uwr.edu.pl


Doktoranci:
mgr Agnieszka Sala,
mgr Agata Piwnik,
mgr Radosław Gil,
mgr Katarzyna Tyszecka,
mgr Monika Pietraszko,
mgr Marlena Zawisza,
mgr Tomasz Sienkiewicz,


Wolontariusze:
prof. dr hab. Andrzej Warchałowski,

 



Zakład Biologii, Ewolucji i Ochrony Bezkręgowców
51-148 Wrocław, ul. S. Przybyszewskiego 65
tel. (+48) 71 375 63 92
email: dariusz.tarnawski@uwr.edu.pl
Kierownik: prof. zw. dr hab. Dariusz Tarnawski
http://zbeob.uni.wroc.pl/

 

Pracownia Biologii i Systematyki Mikrostawonogów
51-148 Wrocław, ul. S. Przybyszewskiego 65
tel. (+48) 71 375 63 76, (+48) 71 375 63 85
Kierownik: dr hab. prof. Dariusz Skarżyński

Pracownia Biologii Konserwatorskiej i Ochrony Bezkręgowców
51-148 Wrocław, ul. S. Przybyszewskiego 65
tel. (+48) 71 375 63 78, +48) 71 375 63 85
Kierownik: dr Adrian Smolis

Pracownia Protistologii Ewolucyjnej

51-148 Wrocław, ul. S. Przybyszewskiego 65
el. (+48) 71 375 64 08, +48) 71 375 63 85
Kierownik: dr Andrzej Bodył

więcej...
Zakład Botaniki
Pracownicy:
dr Zygmunt Dajdok, 71 375 40 87
zygmunt.dajdok@uwr.edu.pl
prof. zw. dr hab. Wiesław Fałtynowicz, 71 375 41 21
wieslaw.faltynowicz@uwr.edu.pl
dr hab. Anna Jakubska-Busse, 71 375 40 81
anna.jakubska-busse@uwr.edu.pl
dr Maria Kossowska, 71 375 40 74
maria.kossowska@uwr.edu.pl
dr Ewa Szczęśniak, 71 375 40 86
ewa.szczesniak@uwr.edu.pl
mgr Kamila Reczyńska, 71 375 40 83
kamila.reczynska@uwr.edu.pl


Doktoranci:
mgr Elżbieta Żołubak,
mgr Małgorzata Raduła,
mgr Zbigniew Łobas,


Wolontariusze:
prof. dr hab. Jadwiga Anioł-Kwiatkowska,
dr Eugeniusz Panek,

 



Zakład Botaniki
50-328 Wrocław, ul. Kanonia 6/8
tel. (+48) 71 375 41 21, (+48) 71 375 40 85
email: wieslaw.faltynowicz@uwr.edu.pl
Kierownik: prof. zw. dr hab. Wiesław Fałtynowicz
http://www.zbiosr.uni.wroc.pl/
 

Pracownia Lichenologii
50-328 Wrocław, ul. Kanonia 6/8
tel. (+48) 71 375 40 74
email:maria.kossowska@uwr.edu.pl
Kierownik: dr Maria Kossowska

Pracownia Ochrony Przyrody
50-328 Wrocław, ul. Kanonia 6/8
tel. (+48) 71 375 40 86
email:ewa.szczesniak@uwr.edu.pl
Kierownik: dr Ewa Szczęśniak

Pracownia Taksonomii Roślin
50-328 Wrocław, ul. Kanonia 6/8
tel. +48 71 375 40 81
anna.jakubska-busse@uwr.edu.pl

Kierownik: dr hab. Anna Jakubska-Busse

 

więcej...
Zakład Ekologii Behawioralnej
Pracownicy:
dr Beata Czyż, 71 375 40 51
beata.czyz@uwr.edu.pl
dr Joanna Furmankiewicz, 71 375 40 48
joanna.furmankiewicz@uwr.edu.pl
dr Iwona Gottfried, 71 375 40 36
iwona.gottfried@uwr.edu.pl
dr hab. Konrad Hałupka, 71 375 40 35
konrad.halupka@uwr.edu.pl


Doktoranci:
mgr Monika Jaworska, 71 375 40 52
monika.kucharska@uni.wroc.pl
mgr Anna Kosmowska, 71 375 40 52
anna.kosmowska@uni.wroc.pl
mgr Anna Osińska-Dzienniak, 71 375 40 52
anna.osinska@biol.uni.wroc.pl
mgr Paulina Turowicz, 71 375 40 52
paulina.turowicz@uni.wroc.pl


Wolontariusze:
prof. dr hab. Andrzej Dyrcz,

 



Zakład Ekologii Behawioralnej
50-335 Wrocław, ul. H. Sienkiewicza 21
tel. (+48) 71 375 40 35
email: konrad.halupka@uwr.edu.pl
Kierownik: dr hab. Konrad Hałupka
http://www.zep.biol.uni.wroc.pl/

więcej...
Zakład Ekologii Roślinności
Pracownicy:
dr hab. prof. Zygmunt Kącki, 71 375 63 15
zygmunt.kacki@uwr.edu.pl
dr Ewa Stefańska-Krzaczek, 71 375 64 02
ewa.stefanska-krzaczek@uwr.edu.pl


Doktoranci:
mgr Marta Czarniecka,
mgr Katarzyna Łapińska,
mgr Renata Łojko,
mgr Michał Meserszmit,
mgr Grzegorz Swacha,


Zakład Ekologii Roślinności
51-148 Wrocław, ul. Przybyeszewskiego 63
tel. (+48) 71 375 63 15
email: zygmunt.kacki@uwr.edu.pl
Kierownik: dr hab. prof. Zygmunt Kącki

więcej...
Zakład Paleozoologii
Pracownicy:
dr Adrian Marciszak, 71 375 40 44
adrian.marciszak@uwr.edu.pl
prof. dr hab. Adam Nadachowski, 71 375 40 44
adam.nadachowski@uwr.edu.pl
dr Andrea Pereswiet-Soltan, 71 375 40 44
andrea.pereswiet-soltan@uwr.edu.pl
mgr Teresa Piskorska, 71 375 40 44
teresa.piskorska2@uwr.edu.pl
dr Paweł Socha, 71 375 40 46
pawel.socha@uwr.edu.pl
dr hab. Krzysztof Stefaniak, 71 375 40 43
krzysztof.stefaniak@uwr.edu.pl


Doktoranci:
mgr Małgorzata Klimowicz,
mgr Anna Lemanik,
mgr Urszula Ratajczak,
mgr Katarzyna Zarzecka-Szubińska,
mgr Wiktoria Gornig,
mgr Adam Kotowski,


Wolontariusze:
dr Ewa Świdnicka,
dr Krzysztofa Usnarska-Talerzak, 71 375 40 45

 



Zakład Paleozoologii
50-335 Wrocław, ul. H. Sienkiewicza 21
tel. (+48) 71 375 40 43
email: krzysztof.stefaniak@uwr.edu.pl
Kierownik: dr hab. Krzysztof Stefaniak

więcej...