Katedra Ekologii, Biogeochemii i Ochrony Środowiska

50-328 Wrocław, ul. Kanonia 6/8
tel. (+48) 71 375 41 03, (+48) 71 375 41 25
strona domowa http://biosfera.biol.uni.wroc.pl/
email: kebos@uwr.edu.pl

Kierownik
prof. zw. dr hab. Aleksandra Samecka-Cymerman
tel. (+48) 71 375 41 03
email: aleksandra.samecka-cymerman@uwr.edu.pl

Pracownia Ekosystemów Górskich i Polarnych
50-328 Wrocław, ul. Kanonia 6/8
tel. (+48) 71 375 41 25
email:bronislaw.wojtun@uwr.edu.pl
Kierownik: prof. zw. dr hab. Bronisław Wojtuń

Pracownia Metod Numerycznych w Ekologii
50-204 Wrocław, pl. M. Borna 9
tel. (+48) 71 375 93 83
email:piotr.kosiba@uwr.edu.pl
Kierownik: dr hab. Piotr Kosiba

Katedra Ekologii, Biogeochemii i Ochrony Środowiska
Pracownicy:
dr Małgorzata Dambiec, 71 375 40 99
malgorzata.dambiec@uwr.edu.pl
dr Agnieszka Klink, 71 375 41 00
agnieszka.klink@uwr.edu.pl
dr hab. Piotr Kosiba, 71 375 93 83
piotr.kosiba@uwr.edu.pl
dr Grzegorz Kosior, 71 375 40 99
grzegorz.kosior@uwr.edu.pl
dr hab. Lucyna Mróz, 71 375 40 98
lucyna.mroz@uwr.edu.pl
mgr inż. Ludmiła Polechońska, 71 375 41 01
ludmila.polechonska@uwr.edu.pl
mgr Andrzej Rudecki, 71 375 41 01
andrzej.rudecki@uwr.edu.pl
prof. zw. dr hab. Aleksandra Samecka-Cymerman, 71 375 41 03
aleksandra.samecka-cymerman@uwr.edu.pl
dr Andrzej Stankiewicz, 71 375 41 01
andrzej.stankiewicz@uwr.edu.pl
dr hab. Tomasz Szymura, 71 375 93 81
tomasz.szymura@uwr.edu.pl
prof. zw. dr hab. Bronisław Wojtuń, 71 375 41 25
bronislaw.wojtun@uwr.edu.pl
Teresa Łysiak, 71 375 41 04
teresa.lysiak@uwr.edu.pl


Doktoranci:
mgr Aurelia Cegłowska,
mgr Paweł Pech,
mgr Kinga Mielcarska,
mgr Adam Rajsz,
mgr Mariusz Chrabąszcz,
mgr Karol Torzewski,
mgr Aleksandra Kazienko,



Tematyka badawcza: biogeochemia pierwiastków śladowych, chemiczna ekologia roślin wodnych i lądowych, bioindykacja skażeń chemicznych środowiska, ekologiczne podstawy ochrony roślin  rzadkich i zagrożonych wyginięciem, matematyczny opis zjawisk ekologicznych, działania w zakresie ochrony środowiska.

Więcej informacji tutaj.

więcej...