WOJSŁAWICE? NAJPIĘKNIEJSZE W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE

23.02.2021


Znakomita fotografka Bożka Piotrowska (której prace znajdziecie tutaj: https://www.zielonabombonierka.pl/) zdobyła drugą nagrodę i wyróżnienie Highly commended w kategorii „Beautiful Gardens”. Fotografie wykonane były – jaki pisze sama Bożka – w jej ukochanym miejscu: Arboretum w Wojsławicach. Zapraszamy do obejrzenia galerii zwycięskich prac we wszystkich kategoriach: 

https://igpoty.com/garden-photography-winners/ 

i w kategorii Beautiful Gardens 

https://igpoty.com/winners…/beautiful-gardens-gallery/ .

Wirtualna wystawa do znalezienia tutaj:

https://igpoty.com/virtual-exhibitions/

A tu obie nagrodzone prace:

Opis autorki:

Tytuł zdjęcia: Gobelin
Wieczorne światło utkało piękny gobelin w Wojsławickim Arboretum. Planowałam sfotografować typowy zachód słońca ze wzgórza, ale gdy tylko się odwróciłam, ujrzałam złotą ścianę wysokich iglaków, za którymi chowało się słońce. Podświetlone obwódki i widoczny w oddali dom dodały magicznego, bajkowego klimatu.

Tytuł zdjęcia: Lilie dzienne i czereśnie

Narodowa Kolekcja Hemerocallis (lilii dziennych) w Wojsławicach liczy ponad 3.000 odmian, co czyni ją największą w Polsce i jedną z największych w Europie. Widok kwitnących lilii dziennych rozciągał się jak kolorowe wstążki na pagórkowatym terenie, a mnie zafascynował kontrast między liliami dziennymi a purpurowymi liśćmi wiśni, które w połączeniu tworzyły swoistą magię.