ZDOBĄDŹ NAGRODĘ NAUKOWĄ POLITYKI

08.04.2021


Fundacja Tygodnika POLITYKA rozpoczyna zbieranie zgłoszeń młodych naukowców do 21. edycji konkursu o Nagrody Naukowe POLITYKI. Wyślij wypełniony formularz zgłoszeniowy do niedzieli 13 czerwca 2021 r., aby przystąpić do konkursu o 5 stypendiów po 15 tys. zł.

Fundacja Tygodnika POLITYKA prowadzi akcję stypendialną skierowaną do młodych zdolnych ludzi nauki od 2001 roku. Co roku o stypendia ubiega się kilkuset kandydatów w dziedzinie nauk humanistycznych, ścisłych, społecznych, nauk o życiu i nauk technicznych. W ciągu dwudziestu lat trwania akcji, dzięki pomocy partnerów finansowych oraz czytelników tygodnika POLITYKA, którzy wpłacali na akcję 1% podatku, Fundacja wsparła 332 naukowców kwotą ponad 6 mln 600 tys. zł. Piętnastu tegorocznych finalistów zostanie ogłoszonych na łamach POLITYKI 15 września, zaś nazwiska pięciorga stypendystów i dziesięciorga laureatów nagród finałowych poznamy w październiku.

Informacje o programie, składy Kapituł oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie polityka.pl/stypendia.

W tym roku fundowanie stypendiów wspierają: Fundacja Onkologii Doświadczalnej i Klinicznej, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris i Nowy Styl. Patronem medialnym jest Radio TOK FM.