JAK ZAPISAĆ SIĘ DO BIBLIOTEKI UNIWERSYTECKIEJ

07.10.2021


Instrukcja obsługi BUWr krok po kroku

FILM:Jak zapisać się do biblioteki uniwersyteckiej? - YouTube

Jeśli chcesz zapisać się do Biblioteki UWr, należy wejść na stronę Biblioteki Uniwersyteckiej – https://www.bu.uni.wroc.pl następnie w zakładkę aktualności gdzie należy wybrać → Zapisy do BU i bibl. w UWr. Wybieramy formularz nr 1 https://www.bu.uni.wroc.pl/o-bibliotece/wirtualny-przewodnik-uzytkownika-zapisy formularz nr 1, → przejdź do formularza, wypełniamy wszystkie pola i klikamy Akceptacja Regulaminu. Formularz można wysłać z każdego miejsca na świecie gdzie jest internet :)

Następnie zgłaszamy się do Wypożyczalni Miejscowej, poziom 1, z legitymacją studencką, kartą zobowiązań studenta i dowodem osobistym. Legitymacja jest kartą biblioteczną, którą w celu aktywacji należy włożyć do czytnika czipem do dołu. Bibliotekarz aktywuje konto w systemie, przybija pieczątkę rozpoczęcia zobowiązania na karcie zobowiązań a następnie informuje jak należy się zalogować na konto w celu wypożyczenia książki.

Przypominamy, że kartę zobowiązań wydaje dziekanat :)

Logowanie do konta wygląda następująco:

  • Wypożyczalnia : 20900 + numer albumu
  • Czytelnia : 30900 +numer albumu
  • hasłem do konta jest PESEL

Limit książek wynosi 10 egzemplarzy. Wypożyczane są na trzy miesiące z możliwością jednej prolongaty.

Po aktywacji konta, przechodzimy do zamówienia. Należy zalogować się na swoje konto https://katalog.bu.uni.wroc.pl/auth/login?2&theme=system. Kiedy jesteśmy już w panelu użytkownika wówczas wpisujemy w wyszukiwarkę tytuł książki, który nas interesuje i sprawdzamy czy należy ją zamówić z magazynu o czym świadczy przycisk Zamówienie czy jest dostępna na Wolnym Dostępie co sugeruje napis KLASYFIKACJA WD. Wówczas udajemy się na odpowiedni poziom Wolnego Dostępu : https://www.bu.uni.wroc.pl/oddzialy/curie/oddzial-przechowywania-zbiorow/sekcja-wolnego-dostepu i szukamy interesującej nas książki. Dyżurujący Bibliotekarz w mgnieniu oka pomoże Nam zlokalizować poszukiwany tytuł natomiast jeżeli książkę zamówiliśmy z Magazynu to po dwóch godzinach odbieramy ja w Wypożyczalni Miejscowej, poziom 1.

I tak staliśmy się szczęśliwym użytkownikiem Biblioteki Uniwersyteckiej :)

Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów!

W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego: telefon 71 375 76 01 lub e-mail: sw.bu@uwr.edu.pl